Nowy Komiks Polski Jak schudnąć 30 kg

W dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć ciekawy komiks – taki bezkompromisowy, intrygujący i zarazem trzymający w napięciu. Jeśli szukacie takowego to absolutnie nie możecie przejść obojętnie obok propozycji, jaką jest Nowy Komiks Polski Jak schudnąć 30 kg. Jego autorem jest Tomasz Pstrągowski, który zarzeka się, że w przedstawia w nim najbardziej żenujący okres z jego życia, jednak ile jest w tym prawdy – nikt do końca nie wie. Mimo wszystko jest to autobiograficzna opowieść znanego dziennikarza, jakim właśnie jest Tomek. Znajdziecie w niej najbardziej skrywane tajemnice jego życia seksualnego, a przy okazji będziecie mieć szansę, aby móc kibicować mu w walce ze zbędnymi kilogramami, która była naprawdę trudna.

Fabuła komiksu autobiograficznego

Głównym bohaterem komiksu jest Tomek, tożsamy z autorem tegoż dzieła. Jest to dwudziestopięciolatek, który skończył studia i podjął pracę na którą strasznie narzeka. Przy okazji odkłada pieniądze i czuje się naprawdę staro. Godząc się z bylejakością czeka na śmierć, bo sądzi, że nic go więcej w życiu nie spotka. Prowadząc bloga często widuje hasło „fajnie piszesz”, które to staje się dla niego wstępem dla jednorazowych igraszek z fankami jego twórczości. W taki też sposób poznaje w końcu Gosię, która pomimo, że pisała, iż też ma 25 lat, to jednak nie pracuje, a jest jedynie piętnastolatką, która właśnie kończy gimnazjum. Tomek jest tym strasznie zawiedziony, rozczarowany i rozgoryczony. Nowy Komiks Polski Jak schudnąć 30 kg to brutalna walka gry z fikcją, przy której wszystko co współczesne się chowa – tutaj naprawdę brak granic.

 

Fenomen komiksu Pstrągowskiego

Komiks, jakim jest Nowy Komiks Polski Jak schudnąć 30 kg to absolutnie szczera do bólu historia, wręcz przerażająco szczera. Pstrągowski opisuje w niej naprawdę bardzo intymne sytuacje i doświadczenia z własnego życia. Są tutaj opisy tego, jak zalicza różne kobiety, pisze z nieletnią erotyczne SMS-y, czy masturbuje się do jej nagich zdjęć. Wszelkie poczucia winy są przyćmiewane przez całą masę innych uczuć, których w przypływie desperacji się uczepił. Rysunki w komiksie są znacznie uproszczone, niekiedy wręcz dziecinne, chociaż zdarzają się również niezwykle realistyczne i dokładne ilustracje. Dodatkowo zostały w niego wplecione kadry z wielu brutalnych filmów, które naprawdę pasują do tematyki komiksu. Pozycja ta nie stara się nachalnie szukać nowych czytelników, jednak w sposób ambitny i szczery przekonuje ludzi zainteresowanych tą tematyką do siebie. Jeśli nie lubi się prostej literatury, to zdecydowanie dobrze jest sięgnąć po tę opcję, gdyż potrafi ona mocno zdenerwować czy zirytować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *